Polska Chrześcijańska Służba
e-mail: pchswarszawa@gmail.com

Utrzymywanie pokojowych relacji (Mateusza 5:21-26) Kazanie na Górze wyjaśnia nam duchowe znaczenie 10 przykazań. To nie tylko formalne, zewnętrzne prawo, ale dotyka ono naszej grzesznej natury. Standardy chrześcijańskie są dużo wyższe od przestrzegania literalnych przykazań. Dlatego dążenie do świętego życia wymaga interwencji Boga przez dzieło odrodzenia przez Ducha Św. Nikt nie jest w stanie spełnić wymagań nauczania Chrystusa jeśli nie jest mu dana pomoc Ducha Św., który przekonuje o grzechu, sprawiedliwości i sądzie. Bez upamiętania nie ma nawrócenia, bez usprawiedliwienia nie ma uświęcenia. Wspomniane niżej rozważanie mówi o 6-ym przykazaniu: Nie zabijaj. Tutaj Jezus nie mówi o fizycznej śmierci, ale o zabijaniu charakteru człowieka i ludzkiego intelektu poprzez znieważanie i oszczerstwa. Sąd takich zabójców używających  mówionego /też pisanego/ słowa jest bardzo surowy - niech nie liczą, że znajdą się w Niebie. Będą poddani mękom wiecznym, ale też nie zostaną oszczędzeni za życia. 

Czytaj więcej...

Współczucie i pomoc humanitarna dla narodu ukraińskiego, przywódcy polityczni prześcigają się w przemowach, sankcjach, żeby uderzyć w tego złego. Papież powierza Rosję i Ukrainę Najświętszemu Sercu Maryi. Zachodni politycy wiedzą od ponad roku, że Rosja uderzy na Ukrainę, Francja kilka miesięcy temu chcę objąć Polskę tarczą antyrakietową, na co polscy politycy odrzucają ofertę ze zdziwieniem. Prezydenci Francji, Niemiec i innych krajów wielokrotnie spotykają się z przywódcą Rosji. Prawdziwa polityka nie dzieje się we fleszu kamer, ale w zaciszu gabinetów. Widzimy dzisiaj ciąg wydarzeń, których nie rozumiemy i oceniamy impulsywnie - emocjonalnie. Główni aktorzy dopiero wychodzą na scenę - zanosi się na długą wojnę zanim dojdzie do przegrupowania sił.  Właśnie wchodzimy w nowy okres przegrupowań sił na świecie - faza wojen rozpoczęła się ... Wbrew pozorom naszą uwagą powinna przykuć Palestyna - Ziemia Obiecana Żydów. To tutaj będą toczyć się zaciekłe walki. Ukraina to tylko początek. Przedstawiam poniżej to co zostało już spisane przed wiekami - zamysł Boga. Możemy poznać zarys tych działań, ale przesłanie do Ciebie jest jedno: przygotuj się na spotkanie z Bogiem. Publikacja:26-03-2022

Czytaj więcej...

Wojna czyli starcie z wrogiem jest ostatecznością. Czy ponosisz koszty prawdziwego uczniostwa? Czy każdy może stać się uczniem Jezusa? Jakie są dowody bycia wierzącym? Poniżej w kilku wersetach krótki test prawdziwego ucznia Chrystusa.

Czytaj więcej...

Jeśli są zwycięzcy, są i przegrani, jeśli są zwyciezcy i przegrani to oznacza walkę lub wojnę. Wojna toczy się nie tylko na naszych oczach, fizycznie, kiedy  doświadczamy lub jesteśmy świadkami bólu uchodzców, którzy masowo docierają do nas. To nie zabawa - stawką jest ojczyzna, dom, przyszłość nasza i naszych dzieci. WOLNOŚĆ wybrzmiewa dzisiaj inaczej. Dzisiaj oni, jutro my? Jak to wygląda z perspektywy duchowej.

Czytaj więcej...

Bez moralizowania - krótko i na temat. Bez melancholii i przygnębienia - ale trzeźwo pod rozwagę. Bez postanowień noworocznych - ale wezwanie do obrania nowego kursu w swoim życiu! Dla odważnych, ale do zastanowienia, dla tych, którzy życie traktują lekko.

Czytaj więcej...