Polska Chrześcijańska Służba
e-mail: pchswarszawa@gmail.com

Bycie sługą Bożym jest nielada wyzwaniem we współczesnym świecie. Niestety znaczenie tego powołania zdewaluowało się bardzo. Kwalifikacje i cechy sługi różnią się od tego czego wymagają przełożeni i czego uczy się w seminarium. Bez Ducha Św. nie ma służby. Wszystko zaczyna się od relacji - spotkania z Bogiem, który powołuje, wyposaża i posyła swojego sługę, by wykonał zadanie. Pytanie tylko czy sługa słyszał Mistrza i czy otrzymał przesłanie jakie ma przekazać innym? I jeszcze jedno: każdy wierzący ma służbę co oznacza, że jest sługą Chrystusa ... Spójrzmy w poniższym rozważaniu kim jest prawdziwy sługa Boży - jakie cechy i kwalifikacje powinien mieć.

Czytaj więcej...

Pan Jezus Chrystus wypełnił 3 urzędy starotestamentowe: prorocki, kapłański i królewski. Pamiętamy w Ewangelii jakie dary zostały złożone Chrystusowi: mirra, kadzidło i złoto. Mirra służyła do namaszczenia na króla, kadzidło było użyteczne do służby kapłańskiej, a złoto - symbol władzy królewskiej. On jest więcej niż nauczycielem, więcej niż prorokiem. Gdyby każdy znał osobiście Pana Jezusa oraz praktyczne znaczenie w/w urzędów jakie sprawował Jezus, ludzie byliby bardziej szczęśliwi, a mniej podatni na manipulacje przywódców religijnych. Warownią wierzących i skałą, na której ostaniemy się jest tylko Chrystus - 1 Kor 10,4

Czytaj więcej...

Prorocy – biblijne rozważania

Kwalifikacje starotestamentowego proroka w Izraelu były bardzo surowe. Jeśli jego przepowiednia nie sprawdziła się był zabijany. Poniżej przykłady proroków, którzy wielokrotnie zdali test na prawdziwego proroka. Jak poznać prawdziwego proroka?

Czytaj więcej...

Bez czystego serca nikt nie będzie oglądał Boga. Człowiek bez interwencji Boga rodzi się i umiera nieczystym. Dla Boga nie ma znaczenia jakie dobre, moralne, religijne życie prowadzisz. Stan duchowego oczyszczenia rozpoczyna się przez służbę Ducha Św,, który przekonuje o grzechu oraz daje siłę, aby pokonać go. Im bliżej Boga jesteśmy tym bardziej odkrywamy swoją grzeszność i uświadamiamy sobie jak bardzo potrzebujemy Jego łaski. Bóg jest święty i ma upodobanie w tym co jest święte - czyste. Ten kto nie ma czystego serca nie jest z Boga. Obecność świętego Boga jest nie do zniesienia dla człowieka o brudnym sercu. To Chrystus daje czyste serce - idź do Niego w modlitwie i proś o czyste serce.Od tego zależy Twoja przyszłość.

Czytaj więcej...

Jak można cieszyć się i życzyć komuś ubóstwa? Powszechnie uważa się, że ubóstwo wyklucza bogactwo. Bycie ubogim jest wstydliwe, upokarzające i pogardzane. Natomiast dla Chrystusa ubóstwo wprowadza wierzących do bogactwa chwały, ponieważ tylko ubodzy w duchu będą w Jego Królestwie. Paradoks chrześcijanina polega na tym, że prawdziwa wartość bycia ubogim w duchu jest zakryta dla tych, którym nie jest to dane – którzy nie są pouczeni przez Boga – zob. Jn 6,44n.

Czytaj więcej...