Polska Chrześcijańska Służba
e-mail: pchswarszawa@gmail.com

Bóg słyszy płacz odrzuconych, wzgardzonych i pokrzywdzonych. Zapewnia, że będzie małą świątynią, pomimo ucisków, samotności i niezrozumienia przez braci i siostry w Panu.  Czy można mieć świątynię i żyć bez Boga lub czy można żyć z Bogiem bez świątyni? Odpowiedź w poniższym rozważaniu Słowa.

Czytaj więcej...

Zaproszenie Boga, aby stać się Jego naśladowcą wiąże się z koniecznością posłuszeństwa Jego Słowu. Sprawdź na ile jesteś posłuszny. Sam fakt, że wyznajesz prawdy biblijne nie jest wystarczającym dowodem, że jesteś chrześcijaninem. Bycie duchowo przebudzonym nie oznacza, że jesteś zbawiony. Dlaczego tylko Kaleb razem z Jozue weszli do Ziemi Obiecanej? Dlaczego niewielu znajduje drogę do życia?

Czytaj więcej...

Życie rodzinne ma wiele radosnych chwil, nadaje sens i satysfakcje z relacji z żoną/mężem oraz z dziećmi. Ale też jest tak, że przychodzą chwile, które wysysają z nas siłę, presja finansowa, problemy z dziećmi, brak własnego domu, trudności z porozumieniem się z najbliższą osobą, choroba lub śmierć bliskich zwala się nam na głowę w jednym momencie. Co robi wierzący chrześcijanin w tej sytuacji? Zobaczmy jak Słowo Boże przychodzi nam z pomocą.

Czytaj więcej...

Przeglądające Słowo dla każdego, który uważa się za wierzącego chrześcijanina. Badaj samego siebie, dopóki nie jest za późno. Sprawdź czy masz zbawiającą wiarę, która otworzy szeroko bramę Nieba przed Tobą. Pewność zbawienia w Jezusie Chrystusie jest możliwa, ponieważ ten kto jest w Chrystusie już nie jest potępiony Rz 8,1 Co to oznacza być w Chrystusie zobaczymy na przykładzie poniższego rozważania o młodzieńcu ...

Czytaj więcej...

"A ja chcę do Nieba - tam moje miejsce jest" - fragment pieśni, która wyraża pragnienie znalezienia się w wiecznym miejscu szczęścia i bezwarunkowej miłości oraz bezgranicznej obecności miłującego Boga. To prawdziwe i stałe pragnienie jakie wyrażają wierzący oczekujący II przyjścia Chrystusa. Czy czekasz z niecierpliwością na wejście do Nieba? To prawdziwy test naszej miłości do Boga - pragnienie stałego przebywania w Jego obecności.

Czytaj więcej...