Polska Chrześcijańska Służba
e-mail: pchswarszawa@gmail.com

Sposób funkcjonowania otaczającego świata daje pozór wolności, który nie jest taką wolnością, o której myślimy, że jest. - opublikowano 27.01.2020

Czytaj więcej...

Jednym z celów kościoła jest nauczanie Słowa, aby wierzący wzrastali w Bogu. Można mylić wzrost jakościowy z ilościowym. Wzrost kościoła to nie tylko liczby. W zasadzie mamy dbać o uświęcone życie – to jest nasza najważniejsza służba i odpowiedzialność. Służba Bogu nie jest tylko w strukturach organizacji kościelnej, ale także poza kościołem.

Czytaj więcej...

Mężczyźni i kobiety mają odmienne potrzeby, pragnienia i oczekiwana. Mężczyźni potrzebują akceptacji, szacunku i wywierania wpływu na otaczający świat. W przypadku kobiet ich największą tęsknotą jest doznawanie miłości - bycie kochaną. Czy to stereotyp?

Czytaj więcej...

Pewność wiary Abrahama

Praktyczna pewność wynikająca z obietnicy i wiary w obietnicę. Bóg zapewnia go o wielkiej nagrodzie. Zanim otrzymał tę obietnicę, przez wiarę odmówił przyjęcia daru od króla Sodomy (Gen 14,22n), aby nikt nie mógł nawet przypuszczać, że bogactwo jakie otrzymał jest ludzką zasługą. Abram wiedział kim jest właściciel nieba i ziemi.

Czytaj więcej...

 „7 ostatnich zdań Pana Jezusa Chrystusa na krzyżu”

„SŁOWA PRZEBACZENIA” – „ A Jezus rzekł: Ojcze przebacz im, bo nie wiedzą co czynią” Ew. Łukasza 23,34

Czytaj więcej...