Polska Chrześcijańska Służba
e-mail: pchswarszawa@gmail.com

Christianity is not a religion, a sect, a religious denomination, but is a belief in the living person of Jesus Christ

Czytaj więcej...

2 List do Tymoteusza jest ostatnim napisanym listem przed śmiercią ap. Pawła. Co najważniejszego zawrzeć na  kilku skrawkach pergaminu do ukochanej osoby mając świadomość, że się jej nigdy nie zobaczy na ziemi? Mamy tutaj krótkie przesłanie chrześcijańskie dla każdego wierzącego, który ma wziąć te prawdy i zastosować w swoim życiu - bo od tego zależy jego doczesne życie - obfite, kompletne i spełnione z nagrodą wieczną w Niebie.

Czytaj więcej...

Bez modlitwy nie ma prawdziwego chrześcijaństwa. Ale czym jest modlitwa? Czy mechaniczne wypowiadanie słów jest rozmową, którą akceptuje Bóg?  Nie ma zwycięskiego życia chrześcijańskiego bez właściwej modlitwy Przyjrzyjmy się co Biblia mówi na ten jak często zaniedbany temat.

Czytaj więcej...

Sposób funkcjonowania otaczającego świata daje pozór wolności, który nie jest taką wolnością, o której myślimy, że jest. - opublikowano 27.01.2020

Czytaj więcej...

Jednym z celów kościoła jest nauczanie Słowa, aby wierzący wzrastali w Bogu. Można mylić wzrost jakościowy z ilościowym. Wzrost kościoła to nie tylko liczby. W zasadzie mamy dbać o uświęcone życie – to jest nasza najważniejsza służba i odpowiedzialność. Służba Bogu nie jest tylko w strukturach organizacji kościelnej, ale także poza kościołem.

Czytaj więcej...