Polska Chrześcijańska Służba
e-mail: pchswarszawa@gmail.com

Mężczyźni i kobiety mają odmienne potrzeby, pragnienia i oczekiwana. Mężczyźni potrzebują akceptacji, szacunku i wywierania wpływu na otaczający świat. W przypadku kobiet ich największą tęsknotą jest doznawanie miłości - bycie kochaną. Czy to tylko stereotyp?Jednak to nie oznacza, że kobiety nie potrzebują zaspokojenia takich samych potrzeb co mają mężczyźni - o czym dowodzi sam Bóg, który wyróżnił i w cudowny sposób wyposażył kobietę. Zobaczmy to na kartach Biblii. Rozważanie - poniżej ...

Czytaj więcej...

Pewność wiary Abrahama

Praktyczna pewność wynikająca z obietnicy i wiary w obietnicę. Bóg zapewnia go o wielkiej nagrodzie. Zanim otrzymał tę obietnicę, przez wiarę odmówił przyjęcia daru od króla Sodomy (Gen 14,22n), aby nikt nie mógł nawet przypuszczać, że bogactwo jakie otrzymał jest ludzką zasługą. Abram wiedział kim jest właściciel nieba i ziemi.

Czytaj więcej...

 „7 ostatnich zdań Pana Jezusa Chrystusa na krzyżu”

„SŁOWA PRZEBACZENIA” – „ A Jezus rzekł: Ojcze przebacz im, bo nie wiedzą co czynią” Ew. Łukasza 23,34

Czytaj więcej...

 

7 ZDAŃ NA KRZYŻU - SŁOWA ZADOWOLENIA
Poznanie śmierci krzyżowej Chrystusa jest ważne o tyle, o ile pragniemy żyć dla Niego. Im mniej rozumiemy wartość krzyża, tym trudniej nam ten krzyż nosić czy inaczej mówiąc żyć dla Boga.

Czytaj więcej...

Wielu z nas przeżywa kryzys wiary. Szukamy pomocy u innych lub radzimy sobie po swojemu udając, że panujemy nad sytuacją. Zwróćmy się do mocnego pocieszenia jakie oferuje nam sam Bóg. Nigdy nie jesteśmy sami w kryzysie.

Czytaj więcej...